Eker - Teknolojik-Altyapi
/images/haberler/teknolojik-fabrika.png

Teknolojik Altyapı

Türkiye'nin süt endüstrisinde en gelişmiş teknolojiye sahip olan fabrikasında 120 dönümlük arazi içinde, 39 bin metrekare kapalı alanda üretim yapan Eker, yıllık 250.000 ton süt işleme hacmine ulaştı.

Çiğ sütün fabrikaya girişinden, ürün haline dönüşüm proses süreçleri; tamamen kapalı devre tanklar, vanalar ve boru hatlarının, bilgisayarla ve özel yazılımlarla yönetilen Eker Fabrikası, tam otomasyon alt yapısı, üretimin tüm aşamalarını çok yakından takip ederek tadı ve kalitesi değişmeden standart üretim yapılmasını sağlamakta. Sütün hava ile temas etmeden işlenmesi ve fabrika içindeki havanın bile sürekli pozitif havayla temizlenmesi sonucu, tamamen katkısız, doğal ürünler üretilmesine, aynı zamanda ürünlere uzun raf ömrü verilebilmesine imkan tanıyor.
Üretimin her aşamasında kalite kontrol testleri uygulanan ürünler, en son degustasyona tabi tutularak, yani bir önceki gün üretilen ürünler, üretim ekipleri tarafından tek tek tadılarak tad ve ürün standartlarının tam olarak karşılandığı teyit edildikten sonra tüketicilerle buluşturuluyor.

icebus

SOĞUTUCU ARAÇLARIMIZLA EKER LEZZETLERİ KAPINIZDA
market.eker.com

Eker Süt Ürünleri Gıda San. ve Ticaret A.Ş. Tüm telif hakları saklıdır © 2021